Aktuálne k dianiu na Slovensku a k požiadavke verejnosti podieľať sa na tvorbe Zákonov sme vytvorili tieto stránky, kde vám bude umožnené navrhovať nové, alebo pretvárať už existujúce Zákony a formovať ich do konečnej podoby.
Na tejto stránke môžete vyjadrovať svoje názory k politickým udalostiam na Slovensku. Môžete chváliť, či kritizovať konanie vlády a parlamentu SR, vyjadrovať sa k navrhovaným, alebo už schváleným zákonom. Môžete navrhovať aj vaše vlastné znenie zákonov a zdôvodniť opodstatnenosť vášho návrhu.
Ak vám ”leží v žalúdku” nejaká známa kauza, či sa vám osobne stala nespravodlivosť, alebo viete o niekom, kto si nevie poradiť so svojim problémom, načrtnite ho na tejto stránke - budeme vašou ”bútľavou vŕbou”. My ostatní ho preberieme v Komentároch a možno vám aj dobre poradíme - viac hláv, viac rozumu. Vaše príspevky uvidia všetci tí, ktorým ich dovolíte vidieť vo vašich nastaveniach.
Môžete pridávať aj príspevky, ktoré neopisujú situáciu aká v skutočnosti je, ale aká by mala byť. Príklad: ”Štátnym hmotným rezervám boli navrátené platinové sitká a aktéri tejto kauzy sa dobrovoľne priznali na polícii ku všetkým svojim majetkovým podvodom.”
Na tejto stránke máte možnosť prezentovať svoje výrobky, nový, alebo použitý tovar na predaj, alebo len zverejniť to, čo vás potešilo, alebo čím ste urobili radosť sebe a svojim blízkym.
Máte možnosť byť „tieňovými” poslancami a riešiť paralelne so Slovenským parlamentom aktuálne otázky Hlasovaním. Tu uvidíte, či sa vôľa ľudu zhoduje s vôľou našich volených zástupcov, ktorí riadia NÁŠ štát. Koľko svojich priateľov prizvete, s toľkými môžete zdieľať vaše názory. Za obsah vašich príspevkov Ľudový Parlament ZODPOVEDÁ a preto vás žiadame o dodržiavanie stanovených pravidiel.
Každému, kto je tesne pred penziou, sa lepšie oplatí pracovať, čo aj za malý zárobok, ako žiť trebárs len zo sociálnych dávok.
"Len málokto si môže dovoliť byť pred dôchodkom niekoľko rokovbezakéhokoľvek príjmu," hovorí Jana Hrabková z tlačového odboru Sociálnej poisťovne. A dodala, že situácia, akú sa redakcia pokúsila namodelovať, nie je v reálnom živote obvyklá.
Hovorca rezortu práce Michal Stuška pri hľadaní odpovede na základnú otázku - či by pre človeka, ktorý pred penziou stratí prácu, nebolo výhodnejšie už po zvyšok aktívneho veku nepracovať, ako podstúpiť hrozbu, že radikálne menší príjem mu zníži výpočet penzie - odporúča uvážiť aj ďalšie dôležité aspekty. "Keď sa občan posledných niekoľko rokov rozhodne nepracovať len z obavy, že by stratil zopár eur na dôchodku, nemôže sa automaticky spoliehať, že získa nárok na dávky v hmotnej núdzi. Na tú má nárok len v hraničných situáciách," pripomína ministerský hovorca.
Navyše, rovnakú filozofiu by podľa hovorcu mohol prijať aj občan v akomkoľvek veku, keď v istom období nemá zárobok primeraný jeho vzdelaniu či praxi, či ak pracuje na polovičný alebo tretinový úväzok v riadnom zamestnaní.
"Pracovať akoukoľvek formou, aj za nižší príjem, aký bol pre poistenca štandardný v minulosti, je vždy dôležité. Ak sa pán bývalý minister vo svojich úvahách zameriava práve na práce na dohody, pripomíname, že ich zodvodnenie je systémovým opatrením, ktoré väčšine dohodárov prináša istoty porovnateľné s riadnym pracovnoprávnym vzťahom. Princíp, že pracovať sa vyplatí a že mzda má uživiť človeka aj jeho rodinu, treba v prvom rade posilňovať zvyšovaním minimálnej mzdy a tiež krokmi, ktoré priblížia priemerné zárobky na Slovensku bližšie k európskej úrovni," uzavrel Stuška.