Aktuálne k dianiu na Slovensku a k požiadavke verejnosti podieľať sa na tvorbe Zákonov sme vytvorili tieto stránky, kde vám bude umožnené navrhovať nové, alebo pretvárať už existujúce Zákony a formovať ich do konečnej podoby.
Na tejto stránke môžete vyjadrovať svoje názory k politickým udalostiam na Slovensku. Môžete chváliť, či kritizovať konanie vlády a parlamentu SR, vyjadrovať sa k navrhovaným, alebo už schváleným zákonom. Môžete navrhovať aj vaše vlastné znenie zákonov a zdôvodniť opodstatnenosť vášho návrhu.
Ak vám ”leží v žalúdku” nejaká známa kauza, či sa vám osobne stala nespravodlivosť, alebo viete o niekom, kto si nevie poradiť so svojim problémom, načrtnite ho na tejto stránke - budeme vašou ”bútľavou vŕbou”. My ostatní ho preberieme v Komentároch a možno vám aj dobre poradíme - viac hláv, viac rozumu. Vaše príspevky uvidia všetci tí, ktorým ich dovolíte vidieť vo vašich nastaveniach.
Môžete pridávať aj príspevky, ktoré neopisujú situáciu aká v skutočnosti je, ale aká by mala byť. Príklad: ”Štátnym hmotným rezervám boli navrátené platinové sitká a aktéri tejto kauzy sa dobrovoľne priznali na polícii ku všetkým svojim majetkovým podvodom.”
Na tejto stránke máte možnosť prezentovať svoje výrobky, nový, alebo použitý tovar na predaj, alebo len zverejniť to, čo vás potešilo, alebo čím ste urobili radosť sebe a svojim blízkym.
Máte možnosť byť „tieňovými” poslancami a riešiť paralelne so Slovenským parlamentom aktuálne otázky Hlasovaním. Tu uvidíte, či sa vôľa ľudu zhoduje s vôľou našich volených zástupcov, ktorí riadia NÁŠ štát. Koľko svojich priateľov prizvete, s toľkými môžete zdieľať vaše názory. Za obsah vašich príspevkov Ľudový Parlament ZODPOVEDÁ a preto vás žiadame o dodržiavanie stanovených pravidiel.
Návrh zákona - Poslanecká imunita a poslanecký mandát
1.,
a.) Ak poslanec poruší Trestný zákon, o jeho poslaneckom mandáte a imunite rozhoduje mandátový a imunitný výbor.
b.) Ak poslanec poruší Ústavný zákon, o jeho poslaneckom mandáte a imunite rozhoduje Ústavný súd.
2.,
a.) V prípade odobratia poslaneckej imunity a mandátu poslancovi za porušenie Trestného, alebo Ústavného zákona orgány činné v trestnom konaní voči nemu, ako verejne činnej osobe vyvodia právne dôsledky s dvojnásobným postihom oproti postihom udeľovaným bežnému občanovi. Obdobne, ako sa v prípade mladistvých trest za porušenie zákona znižuje o polovicu, tak v prípade verejne činných osôb sa zvýši trest s opačným, dvojnásobne stúpajúcim efektom.
b.) Ak poslanec Národnej rady Slovenskej republiky bude uprednostňovať a hájiť záujmy iného štátu a preukázateľne tým poškodí územne, hmotne, finančne, kultúrne, historicky, alebo verbálne Slovenskú republiku a jej občanov, MUSÍ mu Ústavný súd okamžite pozastaviť mandát a po dokázaní tohoto protištátneho činu odobrať poslaneckú imunitu aj post poslanca automaticky, doživotne a bez výnimky. Vyjadrenie Ústavného súdu bude mať v prípade dokázanej vlastizrady len oficiálny, potvrdzujúci charakter.
c.) Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, ktorý bude za porušenie Ústavného zákona vylúčený z radov poslancov, NESMIE už NIKDY kandidovať do NR SR za žiadnu stranu a ani ako nezávislý kandidát a taktiež si ho iný poslanec nesmie vybrať za poradcu, či akokoľvek inak ho angažovať v štátnej správe.
d.) Voči poslancovi, ktorý by tento zákaz porušil a vylúčeného poslanca by akýmkoľvek spôsobom zapojil do verejného života, bude Ústavný súd postupovať tak, ako by bol spolupáchateľom toho činu, ktorého sa vylúčený poslanec dopustil a za ktorý mu bol udelený doživotný zákaz kandidovať za poslanca NR SR, či zamestnanca štátnej správy.
3.,
a.) Poslanec NR SR, ktorý počas volebného obdobia vystúpi z poslaneckého klubu a zo strany, pomocou ktorej mu bolo umožnené v jej mene disponovať poslaneckým mandátom, MUSÍ tento poslanecký mandát vrátiť materskej strane a o dôveru občanov sa môže uchádzať až v ďalších parlamentných voľbách. b.) Strana odstúpeného poslanca nahradí iným svojim poslancom zaregistrovaným volebnou komisiou na kandidátnej listine strany a strana rozhodne sama, či na miesto odchádzajúceho poslanca dosadí toho člena strany, ktorý je ďalší v poradí podľa počtu „krúžkovaní” voličmi v posledných parlamentných voľbách, alebo niektorého iného zo zaregistrovaných poslancov, ktorý získal jej väčšiu dôveru.