Hlavná stránka Ľudový Parlament Registrácia

Prihlásenie


Vitajte, Volič/ka | RSSStreda, 04.10.2023, 08:30:18
Ponuka stránky

Kategórie
Ľudový Parlament - NÁVRHY ZÁKONOV [13]
Aktuálne k dianiu na Slovensku a k požiadavke verejnosti podieľať sa na tvorbe Zákonov sme vytvorili tieto stránky, kde vám bude umožnené navrhovať nové, alebo pretvárať už existujúce Zákony a formovať ich do konečnej podoby.
Ľudový parlament - diskusia [19]
Na tejto stránke môžete vyjadrovať svoje názory k politickým udalostiam na Slovensku. Môžete chváliť, či kritizovať konanie vlády a parlamentu SR, vyjadrovať sa k navrhovaným, alebo už schváleným zákonom. Môžete navrhovať aj vaše vlastné znenie zákonov a zdôvodniť opodstatnenosť vášho návrhu.
Ľudový súd - rozsudok vyneste sami [14]
Ak vám ”leží v žalúdku” nejaká známa kauza, či sa vám osobne stala nespravodlivosť, alebo viete o niekom, kto si nevie poradiť so svojim problémom, načrtnite ho na tejto stránke - budeme vašou ”bútľavou vŕbou”. My ostatní ho preberieme v Komentároch a možno vám aj dobre poradíme - viac hláv, viac rozumu. Vaše príspevky uvidia všetci tí, ktorým ich dovolíte vidieť vo vašich nastaveniach.
Ľudový Parlament - Utópia [18]
Môžete pridávať aj príspevky, ktoré neopisujú situáciu aká v skutočnosti je, ale aká by mala byť. Príklad: ”Štátnym hmotným rezervám boli navrátené platinové sitká a aktéri tejto kauzy sa dobrovoľne priznali na polícii ku všetkým svojim majetkovým podvodom.”
Ľudové remeslá - ponuka a dopyt domácich výrobkov [0]
Na tejto stránke máte možnosť prezentovať svoje výrobky, nový, alebo použitý tovar na predaj, alebo len zverejniť to, čo vás potešilo, alebo čím ste urobili radosť sebe a svojim blízkym.
Ľudový Parlament - Hlasovanie [1]
Máte možnosť byť „tieňovými” poslancami a riešiť paralelne so Slovenským parlamentom aktuálne otázky Hlasovaním. Tu uvidíte, či sa vôľa ľudu zhoduje s vôľou našich volených zástupcov, ktorí riadia NÁŠ štát. Koľko svojich priateľov prizvete, s toľkými môžete zdieľať vaše názory. Za obsah vašich príspevkov Ľudový Parlament ZODPOVEDÁ a preto vás žiadame o dodržiavanie stanovených pravidiel.

Verejný chat
 
200

Vaše Hlasovanie
Ohodnoťte našu stránku
Všetky odpovede: 53

Štatistiky

Počet všetkých pripojených: 1
Hostia: 1
Užívatelia: 0

Diskusia
Hlavná ponuka » 2014 » August » 28 » Nie je dym, ako dym.
23:19:51
Nie je dym, ako dym.

Nie je dym, ako dym, ale ľudia závislí na marihuane sa snažia presadiť jej legalizáciu v zákonoch SR a vo svete. Na Slovensku túto úlohu prevzala strana SaS a snaží sa všemožne všetkých presvedčiť, že fajčenie marihuany má oproti fajčeniu tabakových výrobkov liečivé účinky. Tak sa na to ich tvrdenie pozrime bližšie.

Dym z tabaku, aj dym z marihuany obsahujú škodlivé látky, ako

Oxid uhoľnatý - (CO) (tabak, aj marihuana)

Hemoglobín je bezfarebný, jedovatý plyn, málo rozpustný vo vode, ktorý je ľahší ako vzduch. V malom množstve sa nachádza aj v prírode. Vzniká nedokonalým spaľovaním organických látok a uhlíka. Zo zdravotného hľadiska je nebezpečný preto, že vdychovaním sa dostáva do krvného obehu, kde sa naviaže na hemoglobín na ktorý sa naväzuje bežne kyslík a znemožňuje tak prenos kyslíka do tkanív a orgánov. U silnejších fajčiarov je 4-7% hemoglobínu zablokovaného práve pôsobením oxidu uhoľnatého.

Kyanovodík (tabak, aj marihuana)

Radí sa medzi silné jedy, ktoré v ľudskom tele spôsobujú blokovanie bunkového dýchania. Prienik do organizmu je rýchly a prebieha sliznicami, kožou aj pľúcami. Ľahko preniká bunkovými membránami. Dávky pohybujúce sa medzi 20-40 mg/m3 dráždia dýchacie cesty a spojivky. Smrteľná dávka pre človeka je 50mg.

Decht (tabak, aj marihuana)

Najnebezpečnejšou zložkou fajčenia je práve decht. Pri fajčení sa dostáva hlboko do pľúc, kde sa ukladá a zapríčiňuje poškodenie samočistiacej schopnosti dýchacích ciest a pľúcnych mechúrikov. Je príčinou vzniku rakoviny vďaka obsahu benzantracénu a benzpyrenu (Sú to vysoko karcinogénne a mutagénne aromatické uhľovodíky. Vznikajú ako produkt nedokonalého spaľovania pri teplotách 300-600 ° C).

Nitrosamín (tabak)

NitrosamínJe veľmi škodlivá látka. Bežne sa nachádza v malom množstve aj v potravinách. Potravou sa do tela dostane cca 1g, ale vyfajčením jednej krabičky cigariet až 17-krát viac. Veľký podiel má na vznik rakoviny pľúc a iných orgánov. V cigaretovom dyme sú obsiahnuté predovšetkým tieto nitrozamíny: N-nitrosonornikotin, 4 - (metyl-N-nitrosamín) -1 - (3-pyridyl)-1-butanón, N-nitrosoanatabin a N-nitrosoanabasin.
 

Kanabinoidy (marihuana)

V marihuanovom dyme je o 50% viac rakovinotvorných látok (karcinogénov) ako v rovnakom množstvu dymu tabakového. Fajčiari marihuany oproti fajčiarom cigariet vystavujú organizmus väčšiemu množstvu dechtu predovšetkým z rozdielneho typu fajčenia. Marihuanový dym sa vdychuje hlboko do pľúc a fajčiar sa ho tam snaží držať čo najdlhšie. Ďalším faktorom prečo sa do organizmu dostane viac dechtu je častá neprítomnosť filtra.


VYFAJČENÍM JEDNÉHO KONOPNÉHO JOINTA SA DO TELA DOSTANE ŠTYRIKRÁT VIAC DECHTU (karcinogénne a mutagénne aromatické uhľovodíky), AKO PRI VYFAJČENÍ JEDNEJ TABAKOVEJ CIGARETY.

Obsah THC, čiže delta-9-tetrahydrokanabinolu v jednom jointe je približne 5-10mg. THC je psychotropné.

Poslanci strany SaS o všetkých týchto negatívach fajčenia marihuany veľmi dobre vedia, tak prečo sa ju tak tvrdohlavo snažia legalizovať?
Vysvetlenie je jednoduché a logické.
Vegetariáni obhajujú vegetariánsku stravu, „psíčkari” obhajujú práva svojich psích miláčikov, no a užívatelia marihuany sa snažia presadiť, aby neboli za užívanie THC produktov (psychotropných látok) trestne stíhaní.

Z toho vyplýva jedna šokujúca skutočnosť feťáci rozhodovali a chcú naďalej rozhodovať o osude Slovenska, o osude nás všetkých. Rozhodovali o obrany (ne)schopnosti Slovenska, o tajnej službe  - minister obrany Galko, alebo aj o našom zdravotníctve - minister zdravotníctva Mihál. Snažia sa presadiť aj úradné sobáše mentálno-sexuálne chorých ľudí - homosexuálov oboch pohlaví. A snažia sa zlegalizovať aj adopcie detí heterosexuálov - Poliačik a celá SaS.

Záver 
Koľko percent hlasov mala Sas vo voľbách, toľko feťákov a úchylákov máme na Slovensku. Naša mládež sa ženie do záhuby a nás ostatných strháva so sebou.

Kategória: Ľudový parlament - diskusia | Zobrazenia: 1299 | Vložil užívateľ: Drascor | Hodnotenie: 5.0/6
Zdieľať na stránke:
Len registrovaní užívatelia môžu pridávať komentáre.
[ Registrácia | Prihlásenie ]
Formulár prihlásenia

Vyhľadávanie

Kalendár
«  August 2014  »
NePoÚtStŠtPiaSo
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Archívne položky

Spriatelené stránky
  • Vytvoriť novú stránku
  • Priame prepojenie
  • Bezplatné online hry
  • Ukážkové video
  • Všetky HTML kódy
  • Odporúčané prehliadače

  • Vytvoril: Drascor® © 2023